Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych

Salezjanie
Inspektoria Warszawska

40 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej

Placeholder28 czerwca 1981 roku, Kardynał Franciszek Macharski, wobec licznie zgromadzonych wiernych nałożył na obraz Matki Bożej Różanostockiej papieskie korony. To wyjątkowe wydarzenie zapisało się złotymi literami na kartach historii Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku, gdzie od 1919 roku posługę duszpasterską i wychowawczą sprawują Salezjanie Księdza Bosko.

W 2021 roku przypada 40 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Główne uroczystości jubileuszowe pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio odbędą się w niedzielę 27 czerwca 2021 roku, o godzinie 17.00. Podczas uroczystości na obraz Matki Bożej Różanostockiej zostanie nałożona nowa szata, jako wotum dziękczynne za okazywane wstawiennictwo i macierzyńską miłość.

Zapraszamy do duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymami nawiedzającymi w tym czasie Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej, a także do podjęcia trudu pielgrzymowania, aby osobiście nawiedzić Różanystok i pokłonić się Różanostockiej Wspomożycielce.

Więcej informacji na temat Matki Bożej Różanostockiej znajduje się w tekście konferencji: Królowa nieba i ziemi. Zapraszamy do lektury.

Informacje na temat Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku znajdują się na stronie: www.rozanystok.pl