Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych

Salezjanie
Inspektoria Warszawska

Jubileuszowy Rok w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
w Czerwińsku nad Wisłą

Placeholder6 września 1970 roku w Czerwińsku nad Wisłą, wyjątkowym miejscu kultu maryjnego, Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski, nałożył na łaskami słynący wizerunek Pani Mazowsza papieskie korony. 12 września 1971 roku uroczystościom związanym z pierwszą rocznicą koronacji przewodniczył Metropolita Krakowski Kardynał Karol Wojtyła.

W związku z 50 Rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Czerwińskiej, z woli Ojca Świętego Franciszka, od 6 września 2020 roku do 6 września 2021 roku, nawiedzając Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą, wierni mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego

Zapraszamy do duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymami nawiedzającymi w tym czasie Sanktuarium Pani Mazowsza, a także do podjęcia trudu pielgrzymowania, aby osobiście nawiedzić Czerwińsk nad Wisłą i pokłonić się Matce Bożej Pocieszenia. Uroczystości związane z zakończeniem Roku Jubileuszu 50 rocznicy koronacji odbędą się w niedzielę 5 września 2021 roku w Czerwińsku nad Wisłą.

Więcej informacji na temat Matki Bożej Pocieszenia znajduje się w tekście konferencji: Matka Boża Pocieszenia. Zapraszamy do lektury.

Informacje na temat Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku znajdują się na stronie: www.czerwinsk.salezjanie.pl